НОВИ ПОРАЗ ПЛАВАЦА ИЗ ОКЛАНДА

НАЧЕО ПЛАВЦЕ: Дигби Иоане, стрелац првог есеја за Редсе у првом инуту у контакту са Маа Нонуом.

Утакмицом којом је почело десето коло Супер рагбија, насатавила се агонија Блузса. На домаћем терену стадиона Иден парк у Окланду осми пораз у сезони Плавцима су нанели шампиони јужне хемисфере. Квинсленд Реди нису дозволили Блузима да извуку ни бонус бод који се добија за седам и мање поена разлике савладавши их 23:11 (15:8).

Рагбисти франшизе базиране у највећем граду Новог Зеланда лоше су започели меч. Већ у првом минуту Црвендаћи су повели полагањем Дигибија Иоанија који је у Окланду одиграо 50. утакмицу у Супер рагбију. Мајк Харис је промашио претварање после есеја крила своје екипа али је био прецизан за додатна два поена након поентирања Лука Морахана.

НАНЕЛИ НОВИ ПОРАЗ ПЛАВЦИМА: Вил Гинија деми Редса пролази центра Блузса и Ол блекса Мау Нонуа.

Блузси су успели да ухвате прикључак крајем првог полувремена када су се есејем Лука Брејдија и казном Герета Аскомба приближили Редсима на 12:8. Ипак, казном Мајка Хариса пред одлазак на одмор и полагањем Доминика Шиперлија у трећем минуту наставка гости су се одлепили на 20:8.

До краја сусрета шутери екипа по једном су били прецизни из казнених удараца чиме је заокружен осми пораз Окланд Блузса у сезони, вероватно најгорој од формирања Супер рагбија.