ПОРАЗ ХРВАТСКЕ У СПЛИТУ

СЛАВИЛИ НА СТАРОМ ПЛАЦУ: рагбисти Швајцарске. ФОТО: Берислав Рожман

Репрезентација Хрватске претрпела је пораз у мечу групе А, дивизије 2 Купа европских нација одиграном у Сплиту. Шаховничаре су на Старом плацу матирали рагбисти Швајцарске савладавши их 26:11 (18:11) и мало је недостајало гостима да из града под Марјаном однесу и бонус бод обзиром да су три пута положили лопту иза гол линије противника.

Хрвати су практично били кадри да се носе са ривалом само у првом полувремену када су постигли есеј преко Ивана Шуте пред крај првих 40 минута док је Џејсон Давор Њутон нешто раније два пута био прецизан из казнених удараца.

Изабраници Милана Јелавића тренутно иза себе имају једну победу и три пораза. Прилику да остваре нови тријумф имаће већ следеће суботе на гостовању Малти која је у истом колу као гост победила Литванију 12:10.