РЕДСИ СРЕДИЛИ ЧИФСЕ У ХАМИЛТОНУ

УЗЕЛИ И БОНУС БОд ПОРЕД ЧЕТИРИ ЗА ПОБЕДУ: Бен Тапуаи центар Редса у продору против Чифса
УЗЕЛИ И БОНУС БОД ПОРЕД ЧЕТИРИ ЗА ПОБЕДУ: Бен Тапуаи, центар Редса у продору против Чифса

У окршају који је отворио други дан деветог викенда Супер рагбија, шампиони јужне хемисфере су претрпели пораз од екипе која је то била сезону пре њих. Чифсе су на њиховом терену стадиона Викато у Хамилтону победили Редси 31:23 (14:10) у тој мери да домаћини нису успели ни утешни бонус бод да извуку који се добија за пораз од седам и мање поена разлике док је исти припао гостима обзиром да су укњижили четири есеја.

Домаћини су само четири минута били у вођству и то у периоду од 22. до 24. Трансформацијом Герета Ескомба коју му је обезбедио Бандија Акија полагањем.

Жути картон Ентонија Фаианге средином другог полувремена омогућио Чифсима им је да се приближе на 31:23 али даље им Редси који су били синспирисани одличном игром пре свега Квејда Купера, нису дозволили.