ХАЈЛЕНДЕРСИ СРЕДИЛИ И ЧИФСЕ, РЕБЕЛСИ БРАМБИСЕ

ДВА ОД ДВА: Деми Хајлендера Џими Коувен у  контакту с Чифсима.
ДВА ОД ДВА: Деми Хајлендера и Ол блекса Џими Коувен у контакту с Чифсима.

У првој утакмици другог кола Супер 15 рагбија у још једном новозелнадском окршају Хајлендерси су остварили и другу победу у сезони. На стадиону Карисбрук у Данедину домаћи су успели да надокнаде недостатак из првог полувремена и савладају Чифсе 23:13 (6:13). Дебитанти у најјачем клубском такмичењу јужне хемисфере Мелбурн Ребелси у трилер завршници меча против Брамбиса дошли су до првог, историјског тријумфа. Поентирање које је омогућило Данијелу Ципријанију победоносну трансформацију направио је капитен Бунтовника Стирлиг Мортлок за коначних 25:24 (9:16).

Есеј за изједначење Хајлендерсима донео је чеп Наси Ману а победоносни био је дело Кадеа Покија. Све поене за Поглавице постигао је Мајк Делејни есејем, трансформацијом и из две казне у првих 40 минута игре.