ЈЕДАН ПОЕН ОДЛУЧИО ПОБЕДНИКА У ОКЛАНДУ И МЕЛБУРНУ

БЕЗ НОСТАЛГИЈЕ: Пири Випу, деми Блузса у дуелу с (бившим са)играчима Хурикејнса.

Да је Супер 15 заиста најквалитетније и најузбудљивије такмичење клубова не само јужне хемисфере него и целога света, увериле су нас прве утакмице петог кола у којима је победника одлучио један поен. У Окланду на стадиону Иден парк Блузси су претрпели још један пораз. Хурикејнси су их савладали 26:25 (19:16) у последњим моментима меча док су Ребелси прву победу у сезони 30:29 (24:12) остварили против Вестерн Форса у Мелбурну.

У трилер мечу на стадиону који је прошле године други пут у историји био домаћин финала светског првенства Плавци су у буквално послетњим минутима утакмице пропустили прилику да освоје четири бода. Главни кривац за сломљена срца присталица Блузса је капитен Хурикејнса Конрад Смит који је другим есејем на мечу, постигнутим после истека 80. Минута, омогућио Баудену Берету шут за трансформацију и победу.

ОМОГУЋИО ПРЕОКРЕТ: Конрад Смит бежи бившем саиграчу Маи Монуу пред постизање есеја.

Све поене за домаћина поред полагања бившег играча Урагана Мае Нонуа укњижио је Лачи Мунро из претварања и шест казни.

Бунтовници из Мелбурна успели су да забележе првенац у сезони. У престолници аустралијске државе Викторија Ребелси готово да су прокоцкали предност која је у једном моменту износила 21 поен. И вођство с полувремена од 12 разлике средином другог дела игре се истопила. Есејем Ника Каминса и трећом трансформацијом Дејва Харвија Вестерн Форси су први пут у сусрету повели али казном Марка Џерарда у самој завршници Бунтовници праве одлучујући преокрет  за тријумф 30:29.

ВРАТИО ПОБЕДУ: Марк Џерард у загрљају Бунтовника.