OРЛОВИ НАДЛЕТЕЛИ ЈЕРМЕНЦЕ

НОВЕ ПОБЕДА НА ДОМАЋЕМ ТЕРЕНУ: Борис Мартић (с лоптом) у контакту с Јерменцима.

Захваљујући великом пожртвовању и срчаности репрезентативаца Србије, наш национални тим остварио је веома битну победу у оквиру групе Б дивзије 2 Купа европских нација. Орлови су лавовском борбом на терену Републичког завода за спорт на Кошутњаку успели да савладају Јерменију 20:18 (13:8) и узевши нова четири бода побегли су са дна табеле.

Изабраници селектора Драгана Грујића силовито су заиграли од првог звиждука литванског судије Рамунаса Грумбинаса. Притисак је уродио плодом већ у седмом минуту када је Данило Булатовић повукао лопту из рака, навукао одбрану ривала на себе и упослио Александра Ђорђевића коме није било тешко да постигне есеј.

ДЕТАЉ С МЕЧА СРБИЈА - ЈЕРМЕНИЈА.

Нажалост, поспаност у дефанзиви Орлова искористио је Казник Аведикијан. Пас је стигао до тамнопутог центра Јерменије који је претрчао више од пола терена, прошао кроз тројицу играча Србије и поентирао. Гости си имали прилику и да поведу јер је Робин Мелконијан пресекао додавање Марка Капора али на срећу Александар Ђорђевић га је стигао и зауставио двадесетак метара од есеј простора и тиме спречио сигурне поене.

Марко Капор донео је предност националном тиму прецизним шутем из казне у 21. минуту а нешто касније Борис Мартић га је увећао. После пар фаза ракова, играчи мелеа молом су се приближили гол линији Јерменије а крилн играч Краљевског београдског рагби клуба пробушио је последњи бедем одбране и положио лопту у есеј простор.

ДЕТАЉ С МЕЧА СРБИЈА - ЈЕРМЕНИЈА: Још један дуел Бориса Мартића с Јерменима.
ДЕТАЉ С МЕЧА СРБИЈА - ЈЕРМЕНИЈА: Још један дуел Бориса Мартића (с лоптом) с Јерменима.

И у другом полувремену наставио се притисак Орлова. На брзо изведену лоту из казне на десет метара од гол линије Јерменије налетео је Данило Булатовић и постигао трећи есеј за Србију. Талонер Партизана Павле Анђелић успешно је извео трансформацију и при вођству од 20: 8 учинило се да је меч решен.

Међутим, опуштање Орлова сурово су казнили репрезентативци Јерменије. У 71. минуту груписали су одбрану домаћина на левој страни терена и брзом дистрибуцијом лопте кроз дијагоналу поентирали су преко Тазона Багдасаријана у десном углу чиме су се приближили на свега седам поена разлике.

ДЕТАЉ С МЕЧА СРБИЈА - ЈЕРМЕНИЈА: Центар гостију Дидије Донабедијан у продору.

Публика која се окупила око терена Републичког завода за спорт на Кошутњаку претрнула је у самој завршници меча јер је у последњем минуту Виктор Жак постигао треће полагање за Јерменију. На срећу по национални тим Србије, резервни отварач гостију Жером Хопиџибијан промашио је претварање за изједначење тако да су сва четири бода остала у Београду.

Остао је жал за пропуштеним приликама јер је било очигледно да су репрезентативци Србије били кадри да постигну и четврти ако не и који есеј више чиме би освојили и бонус бод. Овако, та награда припала је Јерменији за пораз мањи од седам поена разлике.

ДЕТАЉ С МЕЧА СРБИЈА - ЈЕРМЕНИЈА: Дављење Немање Симоновића.

СРБИЈА – ЈЕРМЕНЈА 20:18 (13:8)

Стадион Републичког завода за спорт на Кошутњаку.

Гледалаца: 500.

Главни судија: Рамунас Грумбинас (Литванија). Помоћници: Александар Попречица (Србија), Борис Голубовић (Србија).

СРБИЈА: Иван Ничић (Иван Родић 50`), Павле Анђелић, Предраг Вранеш (Небојша Јовановић 39`), Ненад Мићић, Срђан Николић (Владимир Ђукић 50`), Немања Симоновић, Борис Мартић, Данило Билатовић (Властимир Сретеновић 59`), Никола Симоновић, Марко Капор, Урош Бабић (Андрија Јанковић 67`), Марко Милосављевић (Владимир Дејановић 72`), Миладин Живанов, Александар Ђорђевић, Ненад Матејић.

ЕСЕЈИ: Александар Ђорђевић (7`), Борис Мартић (33`), Данило Булатовић (49`).

КАЗНЕ: Марко Капор (21`)

ТРАНСФОРМАЦИЈА: Павле Анђелић (50`).

ЈЕРМЕНИЈА: Пијер Вијенон, Лаурен Бедросјан (Робин Бекет 45`), Вахањ Ханбаријџунијан (Николас Турнијер 58`), Тазон Багдасаријан, Винсент Сенерџијан (Лорен Харабеџијан 40`), Виктор Жак, Орзбис Чурукидијан, Робин Мелконијан, Грегорин Униџан, Николас Ансетин (Жером Хопиџибијан 58`), Вилијам Индењан, Дидије Донабедијан (Вилијам Гезијах 55`), Казник Аведикијан, Астак Мартиросјан, Винсен Макинадјан.

ЕСЕЈИ: Казник Аведикијан (12`), Тазон Багдасаријан (71`), Виктор Жак (79`)

КАЗНА: Николас Ансетин (28`)