ФИЛИПС РАСПЛАКАО ЗЕМЉАКЕ

СКРАТИО КРИЛЦА ДРАГОНСИМА: Мајк Филипс, стрелац одлучујућег есеја за тријумф Бајона.

У премијерним утакмицама петог кола Челинџ купа које су се вечерас играле на тлу Француске, домаћини су имали половичан учинак. Мон Д Марасан је претрпео пораз 20:14 (10:0) на свом терену стадиона Гај Бонифа од Лондон Ајриша док су Баскијци у Бајону на Жан Даужу победили Њупорт Гвент Драгонсе 25:22 (6:16) поентирањем Мајка Филипса у последњим минутима сусрета.

Захваљујући одличном соло продору репрезентативца Велса Мајка Филипса који је после брзо изведеног слободног ударца на десетак метара од гол линије, прошао четворицу земљака и постигао есеј за прокрет, момци из Бајона су славили у дуелу с Њупорт Гвент Драгонсима. Велшани су прокоцкали вођство које је у 52. минуту износило 13 поена разлике.

ДВОСТРУКИ СТРЕЛАЦ ПРОТИВ МОН Д МАРСАН: Стив Шинглер.

Лондој Ајриш јесте забележио победу на гостовању Мон Д Марсану али није успео да поред четири за тријумф узме и бонус бод за четири или више постигнутих есеја који би им био од пресудне важности за престизање Глостера на првом месту табеле. Колеге из енглеског Премијершипа тренутно имају три бода више и утакмицу мање у односу на Ирске избеглице.

Славље гостима из Лондона донела су два играча. Деми Џек Моутс је два пута положио лопту иза гол линије Мон Д Марсана док је други центар Стив Шинглер погодио обе трансформације и два пута био прецизан из казнених удараца.