ЛА РОШЕЛ ЈЕДНОМ НОГОМ У ЧЕТВРТФИНАЛУ

СЛАВЉЕ ИГРАЧА ЛА РОШЕЛА ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НА ГОСТОВАЊУ АЖЕНУ

Синоћном утакмицом одигранон у Ажену на стадиону Армадије у којој је Ла Рошел савладао домаћина са 28:17 (13:14) почело је пето коло Челинџ купа. Победник француског дуела готово да је обезбедио место у нокаут фази такмичења обзиром да сада заузима прво место на табели у групи 5 које му то обезбеђује а у последњем колу на свом терену дочекује последњепласирани Ровиго.

Изједначена се борба водила у првом полувремену у коме је Ажен успео да направи преокрет и стекне минималну предност есејима талонера Бриса Маша и Фиџијанца на позицији крила Саимонија Ваке које су трансформисали Алексис Бале и Флорен Казо. Аријер Казо постигао је прве поене у другом полувремену али како се испоставило то су уједно били и последњи за домаћине на мечу јер је Ла Рошел у потпуности преузео контролу на терену.

Сигурно пресудни утицај на развој ситуације имао је резервни стуб прве линије клуба с Атлантске обале. Стефан Клемент два пута је пложио лопту иза гол линије ривала за тријумф чиме се Ла Рошел после девет година одсуства на велика врата вратио на европску сцену.