ШАХОВНИЧАРИ ПОРАЖЕНИ У БЕЛГИЈИ

ДЕТАЉ С МЕЧА БЕЛГИЈА - ХРВАТСКА

Репрезентација Хрватске у оквиру припрема за наставак борбе у групи А дивизије 1 Купа европских претрпела је пораз 31:12 (7:5) у највећем граду Валоније Шарлора од Белгије. Да су Шаховничари пружили заиста снажан отпор домаћину сведочи исход првог полувремена који су Белгијанци решили у своју корист зхаваљујући трансформацији. Ипак, у других 40 минута селекција која је веома близу усласка у „Куп шест нација Б“ демонстрирала је квалитет.

Интересантно да је пре нешто мање од десет година, тачније 24. новембра  2001. Хрватска у квалификацијама за одлазак на Мондијал који се играо у Аустралији две године касније декласарила Белгију. У сред Брисела био је 26:0 за госте.