ЈУРИШИЋ ЗА ПОБЕДУ ХРВАТСКЕ У РИГИ

ДЕТАЉ С МЕЧА ХРВАТСКА - ШВЕДСКА. ФОТО: Ана Келечевић

Захваљујући прецизности Ника Јуришића репрезентативци Хрватске освојили су прве бодове у групи А дивизије 2 Купа европских нација. Шут другог центра три минута пред крај меча био је довољан Шаховничарима за победу 14:12 (3:5) на гостовању у Риги против неугодних Летонаца. У другој утакмици исте групе Литванија је савладала Малту 9:6.

Хрвати су први повели управо казном Јуришића. Домаћини су пред крај полувремена направили преокрет есејем.

У наставку сусрета повећали су предност још једним полагањем и трансформацијом. Међутим, много дисциплинованија екипа наших западних комшија у односу на мечеве против Србије и Шведске узвратила је ривалу поентирањем Ивана Шуте.

Ник Јуришић приближио је госте  противнику на два поена разлике другим шутем из казне да би трећим три минута пред крај сусрета обезбедио прву победу Хрватске у новом систему такмичења Купа европских нација.